Akcja „Znicz 2017”: Zobacz organizację ruchu przy cmentarzu w Prudniku

0

Prudnicka policja podała do publicznej wiadomości zasady organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w stolicy powiatu.

Zmiany obowiązywać będą od 31 października od godziny 15.00 do 2 listopada do godziny 6.00.

„Odcinek ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica będzie ulicą o jednym kierunku jazdy – wyjaśnia policja. – Parkowanie możliwe będzie na tym odcinku: od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Parkową po lewej stronie, jak dotychczas, natomiast po prawej stronie jezdni (parkowanie będzie dopuszczone tylko dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz pojazdów osób, które niepełnosprawnych przywożą na cmentarz). Natomiast od skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Staszica po lewej stronie jezdni, ukośnie do jej osi dopuszczone będzie parkowanie pozostałych pojazdów. Dwukierunkowa ulica Parkowa stanie się jednokierunkową od skrzyżowania z ul. Sądową do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, w którą będzie można skręcić tylko w lewo. Wszystkie te odcinki zostaną odpowiednio oznakowane. Na miejscu pracować będą także policjanci prudnickiej komendy. W pozostałych miejscowościach naszego powiatu nie będzie żadnych zmian w organizacji ruchu.”


AKCJA „ZNICZ 2017”

Od 27 października do 2 listopada prudniccy policjanci przeprowadzą akcję „Znicz 2017”. Wspólne działania Policji oraz innych służb będą polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na prędkość z jakimi poruszają się kierowcy oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym – informuje policja.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here