Pogórze z nowymi drogami

0
(fot. Andrzej Dereń)

Mieszkańcy Pogórza w krótkim odstępie czasu będą mieli wyremontowane dwie głównie drogi prowadzące przez miejscowość. W piątek 20 października symbolicznie przecięto wstęgę na pierwszej z nich – drodze powiatowej.

 

(fot. Andrzej Dereń)

Do użytku oddano 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Biała – Sowin między Górką Prudnicką a skrzyżowaniem z szosą wojewódzką w Pogórzu. To ta droga, którą kursowy autobus z Prudnika do Opola jedzie okrężną trasą przez Górkę. Inwestycja Powiatu Prudnickiego – realizowana przez firmę z Kędzierzyna-Koźla – wsparta została przez budżet Gminy Biała (500 tys. zł) oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), którym dysponuje samorząd województwa opolskiego (1,771 mln zł). Powiat wydał na tę inwestycję 637 tys. zł z własnych środków.

W uroczystości wzięli udział m.in.: starosta prudnicki Radosław Roszkowski, członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza i burmistrz Białej Edward Plicko.

O tym, jaki był zakres był inwestycji, co powiedzieli podczas otwarcia przedstawiciele samorządu i dlaczego burmistrz Białej jest zaniepokojony obecną formą finansowania inwestycji drogowych powiatu i województwa na terenie gminy, będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”, 25 października.

Najmłodsi obserwatorzy uroczystości z przedszkola w Pogórzu (fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here