Radio Opole: Katarzyna Czochara o tym, że dziwi ją decyzja prokuratury w sprawie hydrantu w Szybowicach i o tym, że sprawy Aleksandrówki nie odpuści

0
(fot. Andrzej Dereń)
W audycji Radia Opole posłanka Katarzyna Czochara odniosła się do tematów sprzedaży budynku byłego sanatorium Aleksandrówka w Jarnołtówku oraz odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie niesprawnego hydrantu w Szybowicach.
– Apeluję do pana marszałka Buły i pana marszałka Kolka: podejmijcie wreszcie męską decyzję w sprawie remontu Aleksandrówki! – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Nasz gość od wielu lat walczy o sanatorium w Jarnołtówku: najpierw, jeszcze jako wojewódzka radna, zabiegała o utrzymanie działalności rehabilitacyjnej a po jej wygaszeniu walczy o jej reaktywację. O to, że doszło do zamknięcia ośrodków w Jarnołtówku i Suchym Borze, oskarża koalicję rządzącą od lat regionem.

– Rehabilitacja dzieci i młodzieży została u nas całkowicie zaniedbana – twierdzi. – Warto przypomnieć, ze wcześniej zamknięto także prewentorium w Paczkowie.

Ciąg dalszy RADIO OPOLE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here