Efekt hejtu: Sponsor odbierze młodym sportowcom dresy

0
(mat. Facebook - Pogoń Prudnik)

W wyniku internetowego hejtu ze strony kibiców Pogoni Prudnik Ustronianka, sponsor klubu, odbierze podarowane wcześniej dresy dla drużyny trampkarzy.

Kilka dni temu działacze klubu z radością informowali o przekazaniu drużynie trampkarzy nowych dresów ufundowanych przez sponsora, firmę Ustronianka, mającą swój zakład m.in. w Białej. Nowy ubiór nie wzbudził jednak zachwytu u części kibiców Pogoni, na fanpage’u klubu skrytykowano kolor stroju sprzeczny z barwami klubu oraz niepoprawne umieszczenie logo sponsora względem znaku Pogoni. Merytoryczna krytyka nie mogła obyć się bez złośliwości i przytyków: „Przywiązanie do barw klubowych jest podstawą w wychowaniu młodych patriotów Pogoni. Chyba że ktoś ma wyj..ne na klub”, „Fajnie że synek prezesa Ustronianki jest Pogonistą i nie fajnie że nie było komu przekazać gościowi jakie klub ma barwy”, Czerwone dresy Bożka to jak Orzeł w czekoladzie Komorowskiego, czyli brak szacunku do barw”, „ Okazało się, że zwykle bezkarne złośliwości w internecie, tym razem będą miały swoje konsekwencje.

Jacek Bożek, reprezentujący sponsora dresów wydał oświadczenie:

Kim wy jesteście, żeby takie rzeczy robić? Pytam więc was kibiców, co my jako firma i fundacja takiego złego robimy, darując Klubowi dresy?

Informujemy niniejszym z przykrością, że dresy zostaną przez naszą firmę odebrane.
Oczywiście z naszej winy, bo kolor nie taki jak powinien być. Zakleimy w odpowiedni sposób logo firmy i herb Pogoni i oddamy na cele charytatywne np.: do domu dziecka, czym na pewno ucieszymy sporo osób, a również od osób postronnych usłyszymy słowo dziękuję.

Dodam, iż w pakiecie dla Klubu MKS Pogoń Prudnik, przekazane dodatkowo miały być jeszcze czapki, komino-czapki, kurtki przeciwdeszczowe i cały strój bramkarski. Całość na sporą kwotę łączną, a przy tej ilości sprzętu, grzechem byłoby nie korzystać z cenowych promocji na konkretne modele, w takich, a nie innych kolorach i fasonach.

Jednocześnie chciałem sprostować, że mój syn, nie jest „synkiem Prezesa”, bo ja nie jestem Prezesem.

Jacek Bożek, Ustronianka

Zarząd Pogoni już przeprosił sponsora: „Chcielibyśmy przede wszystkim najmocniej przeprosić w imieniu całego zarządu, zawodników i osób pracujących na rzecz klubu, zarówno Zarząd firmy Ustronianka i osobiście Pana Jacka Bożka.”

Działacze zadeklarowali jednocześnie, że będą usuwać z klubowego profilu komentarze, mogące mieć konsekwencje podobne do tych, dotyczących Ustronianki.

Niektórzy niestety nie dorośli do debaty publicznej. Obrażanie, insynuacje, krytykowanie jest dla nich tlenem do życia. Jest nam niezmiernie przykro, że dzięki kilku osobom, które notorycznie uzurpują sobie prawo do wszelkiej krytyki, pozwalają sobie na ciągłe uszczypliwości i obrażają wiele osób, właśnie straciliśmy nie tylko w/w szeroko pojęty sprzęt sportowy, ale również dobre imię i budowane relacje z Sponsorem. Straciliśmy również wiarygodność w oczach innych, potencjalnych Sponsorów. Stracił je Klub i straciły dzieci.

cytat z FB Pogoni Prudnik

Do oświadczenia sponsora oraz reakcji Zarządu MKS Pogoń Prudnik odnieśli się również działacze Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Prudnik.

„Reakcja Prezesa Pawlaka, jak i sponsora wydają się nad wyraz przesadzone, bo musimy wyraźnie zaznaczyć, że powodem oświadczenia, jak i wycofania się Sponsora są komentarze na portalu społecznościowym Facebook. Nie były to artykuły w prasie, protest pod siedzibą Ustronianki czy klubu, a nawet nie osobny post na wyżej wspominanym portalu społecznościowym. Osoby, które się tam wypowiedziały występowały prywatnie, pod swoim imieniem i nazwiskiem. Żadna z nich nie uzurpowała sobie prawa wypowiedzi za całe środowisko czy grupę osób. Komentarze te były wyrażeniem prywatnej opinii, do której każdy ma prawo.” – czytamy na profilu społecznościowym stowarzyszenia.

Kolejny post w tej sprawie, to już niemal deklaracja wojny między stowarzyszeniem kibiców a zarządem klubu:

To już jest niesmaczne. Z pewnością tak tego nie zostawimy. Za ten stek podłych bzdur i oszczerstw z pewnością stoi „vice król” polskich kibiców. Człowieku my byliśmy, jak Ciebie nie było i będziemy, jak już Ciebie nie będzie!! POGOŃ TO MY!! a nie z pewnością Ty pseudo działaczu, bo inaczej nie można określić Twojej postawy!

Zarząd MKS Pogoń Prudnik ma nadzieję na odbudowanie dobrych relacji z Ustronianką i Jackiem Bożkiem… podobnie jak Stowarzyszenie Klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here