Nowy rozgrywający

0
fot. Damian Wicher

 

Szeregi prudnickiej Pogoni zasilił Aleksander Filipiak. 26-latek (185 cm wzrostu) ostatnio występował w GTK Gliwice. Transfer ma związek z przedłużającą się niedyspozycją Karola Szpyrki.

 

W zespole z woj. śląskiego, który dostał się do ekstraklasy, panuje duża rywalizacja, na „jedynkę” sprowadzono Amerykanina, Quintona Hookera oraz byłego reprezentanta Polski, Roberta Skibniewskiego, a w składzie jest jeszcze Michał Jędrzejewski. W tej sytuacji Filipiak wybrał pewniejsze miejsce w I-ligowej Pogoni.
– To była nasza wspólna decyzja: moja i klubu. Jestem ambitnym zawodnikiem, dlatego nie interesowało mnie siedzenia na ławce rezerwowych przez 39 minut. Jest trochę żal, że nie udało się zadebiutować na parkietach ekstraklasy, ale z drugiej strony jeszcze wszystko przede mną – powiedział cytowany przez stronę klubową Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki.
W barwach GTK Aleksander Filipiak rozegrał 39 ligowych spotkań (wszystkie w pierwszej piątce). Średnio występował na parkiecie przez blisko 24 minuty i w tym czasie zdobywał 6.2 pkt, miał też 5.0 as. i 2.0 przech. na mecz. Jego średni eval wynosił 10.5. Wcześniej z równie dobrym skutkiem biegach po parkietach w trykocie Noteci Inowrocław.
W debiucie przeciwko Polonii Leszno nasz nowy rozgrywający rozdał 8 asyst.
– Jestem zadowolony z jego występu – podkreśla trener Pogoni Maciej Maciejewski.

Aktualnie prudniczanie legitymują się bilansem 1-2. Po zwycięstwie na inaugurację z SKK Siedlce 76:64 ulegli GKS-owi Tychy 76:103 i wspomnianej Polonii Leszno 63:75. W najbliższą sobotę (14.10) powalczą w Pruszkowie ze Zniczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here