Order Świętego Stanisława dla Pawła Hoffmanna

0
(fot. udostępnił P. Hoffmann)

W niedzielę 1 października w Kamieniu Śląskim podczas konferencji naukowej „O ład moralny Rzeczypospolitej” prudniczanin Paweł Hoffmann wyróżniony został dwoma wysokimi odznaczeniami: Krzyżem Komandorskim Orderu Świętego Stanisława BM III klasy oraz Medalem 250-lecia powołania do życia Orderu Świętego Stanisława.

Order nawiązuje do historycznego odznaczenia ustanowionego w 1765 r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który został jego pierwszym wielkim mistrzem. Obecnie order nie jest odznaczeniem państwowym i istnieje kilka kapituł, roszczących sobie prawa do jego nadawania. W tym roku doszło do zjednoczenia organizacji Orderu Świętego Stanisława BM z Królewskim Orderem Świętego Stanisława BM.

Kapituła orderu przyznając odznaczenia Pawłowi Hoffmannowi podkreśliła jego dotychczasową działalność charytatywną, pracę upowszechniającą wiedzę wśród młodzieży i osób starszych oraz zaangażowanie w działalność organizacji orderu.

Honorowy patronat nad konferencją w Kamieniu Śląskim objął minister kultury i dziedzictwa narodowego, a w wydarzeniu wzięli udział m.in. rodzice prezydenta RP – prof. Janina Milewska-Duda i prof. Jan Tadeusz Duda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here