Ze Straduni do Brożca

0
(źródło: Urząd Gminy w Walcach)

W czwartek 14 września odbył się pierwszy rajd w ramach projektu „Hej Seniorze nie siedź w domu! – Ruch i rekreacja to gwarancja zdrowia” realizowanego przez Gminę Walce oraz nieformalną grupę Seniorzy z gminy Walce.

Turyści zwiedzili po drodze młyn i kościół w Straduni, poznali historię groty lourdzkiej z placu kościelnego, odwiedzili użytek ekologiczny – Stara Odra, kładkę na Lesianach, park nad rzeką Stradunia, historię powstania przydrożnych krzyży i kapliczek w Grocholubiu, historię kościoła w Brożcu, plac rekreacyjny ze spichlerzem oraz Mosacz ze źródełkiem, gdzie co roku 1 maja nabożeństwo majowe odprawia  ks. abp Alfons Nossol – informuje Urząd Gminy w Walcach.

W rajdzie wzięło udział 42. seniorów – mieszkańców gminy. Kolejny rajd na trasie Walce – Rozkochów – Zabierzów – Kromołów, zaplanowano 20 września.

Rajd odbył się w ramach programu „Działaj lokalnie” X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here