Kukiz`15 przeciwko uchwale „Antysmogowej”

0
Fotografia archiwalna (fot. Andrzej Dereń)

We wtorek 26 września Sejmik Województwa Opolskiego, przyjął uchwałę „antysmogową”. Uchwała wprowadza na terenie województwa opolskiego ograniczenia w zakresie eksploatacji przestarzałych technicznie urządzeń grzewczych oraz zakaz stosowania niektórych rodzajów paliw, co ma na celu zapobieżenie negatywnych oddziaływań na zdrowie ludzi i na środowisko.

Wprowadzenie tych zakazów w obecnej formie jest absurdalne, zastanawiam się, kto i w jaki sposób będzie mógł sprawdzić, czy wilgotność drewna w stanie roboczym nie przekroczy 20%. Uważam również, że Gminy nie będą miały możliwości sprawdzić, czy wprowadzone zmiany będą respektowane – to będzie prawo martwe – stwierdza poseł Paweł Grabowski z Kukiz’15.

Już od tego roku obowiązywać będzie zakaz stosowania węgla brunatnego i paliw wyprodukowanych z jego wykorzystaniem, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz paliw stałych wyprodukowanych z węgla kamiennego.

– Ta uchwała bardzo mocno uderzy w najbiedniejszych mieszkańców województwa opolskiego, którzy już teraz ledwo wiążą koniec z końcem, a w momencie narażenia ich na dodatkowe koszty sytuacja może ich po prostu przerosnąć – dodaje Grabowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here