Szlachetna Paczka: Lubisz ludzi? Zostań wolontariuszem

0
(fot. Szlachetna Paczka Prudnik)

Bądź SuperW!

Swoją pasją i energią napędzaj z nami jeden z największych i najbardziej efektywnych programów pomocowych w Polsce: SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI.

Odmieniaj życie rodzin i dzieci!

Co robi wolontariusz?

W SZLACHETNEJ PACZCE docierasz do rodzin w potrzebie i dajesz im impuls do zmiany, odkrywasz i nazywasz ich potrzeby oraz potencjał, wspierasz darczyńcę.

W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przeprowadzasz dziecko od porażki w szkole do sukcesu w życiu; spotykasz się z nim na indywidualnych zajęciach, budujesz w nim pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Co robi SuperW?

Współtworzysz rejon SZLACHETNEJ PACZKI

Nie działasz sam. Masz swojego szefa – lidera, a także współpracowników – innych wolontariuszy, z którymi tworzysz rejon, czyli lokalny „oddział” SZLACHETNEJ PACZKI. Uczestniczysz w spotkaniach zespołu i rozwijasz nowe kompetencje, np. poprzez angażowanie się w działania promocyjne.

Spotykasz się z rodzinami, które potrzebują pomocy

Podejmujesz decyzję o włączeniu rodziny do Paczki, czyli o przekazaniu jej pomocy materialnej i/lub specjalistycznej. Po spotkaniu i wywiadzie tworzysz opis rodziny, który następnie trafia do bazy. To z niej darczyńcy mogą wybierają rodziny, dla których przygotowują paczki.

Kontaktujesz się z darczyńcą

Gdy Darczyńca wybierze „Twoją” rodzinę, kontaktujesz się z nim, by wesprzeć go w przygotowaniu paczki. Opowiadasz mu o rodzinie, wyjaśniasz, co jest jej potrzebne i umawiasz termin, w którym osobiście spotkacie się w magazynie podczas Finału Paczki.

Uczestniczysz w finale Paczki
(9-10 grudnia 2017)

To czas, kiedy wolontariusze przyjmują paczki od Darczyńców i pomagają dostarczyć je rodzinom, które mają pod swoją opieką. Finał to jednak nie koniec Paczki. W kolejnych miesiącach wolontariusz wraca do rodziny, by towarzyszyć jej w odkrywaniu nowych możliwości i wspierać w drodze do samodzielności.

Współtworzysz rzeczy wielkie!

Jesteś częścią Drużyny SuperW liczącej ponad 10 tys. Wolontariuszy. Wolontariusze to krwiobieg SZLACHETNEJ PACZKI. Dzięki nim Paczka może pomagać rodzinom w potrzebie i pozwala odmienić ich życie.

– Jesteśmy o krok od startu, już wkrótce udamy się do pierwszych rodzin w naszym rejonie – mówi Lider rejonu Prudnika i Białej Grzegorz Zawiślak. – W niedzielę 24 września w Prudniku odbyło się pierwsze szkolenie w tej edycji wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Cieszę się, że jest nas już 11 osób. Szkoda, że w naszym gronie jest tak mało ludzi młodych. Liczę na was, nie bądźcie obojętni na otaczającą was rzeczywistość.

– Chciałbym wspomnieć jeszcze o jednym naszym wspaniałym projekcie – Akademii Przyszłości – kontynuuje Zawiślak. – Pomoc w nim skierowana jest bezpośrednio do dzieci. Wolontariusz spotykając się z nimi pomaga przezwyciężać im ich problemy szkolne. Niestety Akademia jeszcze nie działa w naszym rejonie ale wierze, że ruszy w przyszłym roku. Już teraz warto się zgłosić. Musimy rozeznać potencjał jakim dysponujemy, wybrać lidera tego projektu i zacząć efektywnie działać.

Czekamy jeszcze właśnie na Ciebie, osobę która LUBI LUDZI 🙂 wejdź na naszą stronę i zaloguj się do systemu. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie. Razem możemy dać ludziom impuls do zmiany swojej trudnej sytuacji życiowej. To co robimy jest naprawdę piękne. Wszystkie niezbędne informacje uzyskasz na stronie szlachetnapaczka.pl.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here