Wędkarstwo: Największy karaś

0
(fot. Sekcja Szczupak Rudziczka Koło PZW Prudnik)

W niedzielę 17 września nad stawem sportowego połowu ryb w Niemysłowicach odbyły się ostatnie w tym roku towarzyskie zawody wędkarskie – zakończenia sezonu sekcji Szczupak z Rudziczki.

Pomimo pochmurnej i chwilami deszczowej pogody w rywalizacji wzięło udział aż 19 osób. Zgodnie z długoletnią tradycją sekcja pod przewodnictwem Czesława Wilka każdego roku organizuje trzy lub cztery imprezy dla swoich członków, w których uczestniczy nawet kilkudziesięciu wędkarzy. Tym razem ze względu na warunki atmosferyczne frekwencja była nieco niższa, ale w porównaniu do innych zawodów, zwłaszcza na szczeblu kołowym i tak stosunkowo liczna. Niekorzystna pogoda przełożyła się także na brania ryb, których złowiono niewiele, były to głównie niewielkie leszcze.

Największą rybą zawodów okazał się być karaś srebrzysty o wadze 880 gramów złowiony przez Stefana Orzechowskiego, który uzyskując łączny wynik – 2370 punktów zwyciężył w zawodach. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Orzechowskiemu – 1420 punkty, natomiast trzecie Januszowi Dancewiczowi – 1050 punktów. Podsumowanie zawodów i ogłoszenie wyników  odbyło się w Wiejskim Centrum Aktywizacji w Rudziczce. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali przewodniczący sekcji Czesław Wilk w towarzystwie sędziego głównego zawodów Bronisława Rycko. Po oficjalnym podsumowaniu odbyła się zorganizowana po raz pierwszy i zapewne nie ostatni zabawa taneczna dla wędkarzy i członków ich rodzin. Przygotowano także skromny poczęstunek dla uczestników. Pyszności przyrządziły członkinie sekcji: Adela Wilk, Janina Stanisz, Irena Jaciów, Renata Dancewicz oraz Barbara i Jerzy Tychowicz. Zabawę do późnych godzin wieczornych uświetniał zespół muzyczny Bukszpan Zielony z Prudnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here