Pod patronatem TP: Babie Lato w Górach Opawskich

0

IX Wojewódzkiego Rajdu Kolarsko – Pieszego „Babie Lato w Górach Opawskich” – start: 7 października, godz. 9.00 – Głuchołazy-Zdrój, fontanna Amorek.

Liczne niespodzianki czekają na uczestników największej od lat imprezy adresowanej do wszystkich miłośników wycieczek rowerowych i pieszych.

Do wyboru będą dwie trasy: rowerowa lub piesza.

Trasa rowerowa (25 km), zalecane rowery: górski lub trekkingowy

Trasa: Głuchołazy Zdrój (fontanna Amorek) – Skowronków – Jarnołtówek (tama) – Zlate Hory (Zlatorudne Mlyny) – Ondřejovice – Podlesie (punkt kontrolny i inne atrakcje) – Podlesie (hotel Aspen) – Głuchołazy (Ośrodek Banderoza).

Mile Was ugościmy i sobie trochę odpoczniecie przed kolejnymi tylko pozytywnymi wrażeniami w Hotelu Aspen w urokliwie położonej miejscowości Podlesie, pod warunkiem że przejedziecie granicę z odprawą paszportową, co wcale nie będzie takie łatwe. Tego dnia na przejściu będzie wzmożona akcja kontrolna i na pewno kogoś złapiemy na nielegalnej próbie przywiezienia artykułów zabronionych. Jeżeli uda się Wam przejechać nasze przejście graniczne, to w Kompleksie Turystycznym Banderoza sprawdzimy Wasze ciśnienie i zmierzymy poziom cukru, pod fachowym okiem personelu medycznego Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach.

 Oczywiście nie tęsknimy za kontrolami na granicach i dlatego w formie zabawy chcemy pokazać szczególnie najmłodszym uczestnikom, że dzisiejsze podróżowanie po Europie  kiedyś nie było takie łatwe i powinniśmy o tym pamiętać i cieszyć się swobodą podróżowania. Dlatego potraktujcie naszą propozycję z przymrużeniem oka, jako edukacyjną atrakcję szczególnie dla dzieci i młodzieży, liczymy jednak że dobrze bawić będą się wszyscy.

 Trasa piesza: Zostanie poprowadzona urokliwymi ścieżkami naszego regionu i będzie dostosowana długością oraz stopniem trudności do najmłodszych uczestników oraz całych wielopokoleniowych rodzin. Podczas spaceru nie zabraknie niespodzianek i atrakcji adresowanych szczególnie do dzieci i ich rodziców, babci, dziadków. Na trasie będą  pieczątki – a’la granica, a potem spotkania z postaciami bajkowymi. Przewodnicy to postacie bajkowe oraz żołnierze.

Wielki piknik turystyczny:

To jeszcze nie wszystko !!!

Na mecie rajdu w Ośrodku Turystycznym Banderoza na turystów, tych najmłodszych i dla tych już nieco starszych, czeka wiele miłych niespodzianek i atrakcji. Przy wspólnym ognisku z poczęstunkiem, przeprowadzimy zabawy i konkursy sprawnościowe dla przedszkolaków, młodzieży szkolnej i osób dorosłych. Każdy z uczestników otrzyma pocztówkę rajdową, a także w zależności od terminu zgłoszeń inne atrakcyjne niespodzianki.

 Czy jeszcze się zastanawiacie? To poniżej w telegraficznym skrócie:

 Świadczenia dla wszystkich uczestników rajdu zapewnione przez samorząd województwa opolskiego oraz gminę Głuchołazy,

  • Niepowtarzalna pocztówka rajdowa,
  • Wyróżnienia dla grup zorganizowanych,
  • Poczęstunek przy ognisku,
  • Kontrola graniczna z pamiątkowymi paszportami rajdowymi,
  • Paśnik turystyczny na trasie rowerowej i inne atrakcje w Hotelu Aspen w Podlesiu,
  • Pokaz  militarny,
  • Wiele nagród dla najliczniejszych rodzin biorących udział w rajdzie,
  • Pomiar cukru glukometrem, pomiar ciśnienia oraz edukacja zdrowotna
  • Zabawy, konkursy dla wszystkich uczestników rajdu

 ZAPRASZAMY:                                  

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie organizatora: ktukol.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here