Różaniec do granic

0

Katolicy z całej Polski organizują wielką akcję modlitewną – „Różaniec do granic”.

(fot. Andrzej Dereń)

Zapowiedzią inicjatywy był marsz pielgrzymów wokół Polski, który odbył się w połowie tego roku. Jednego z nich spotkaliśmy 14 czerwca w Dytmarowie, o czym pisał „Tygodnik Prudnicki”.

Wspólne odmówienie różańca w sobotę 7 października (Święto Matki Bożej Różańcowej)  będzie już akcją masową obliczoną na setki tysięcy wiernych, którzy w tym dniu będą modlili się w wyznaczonych miejscach wzdłuż granicy Polski.

 

„Jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej” – piszą inicjatorzy akcji, która odbywa się w setną rocznicę objawień fatimskich.

W rejonie Prudnika wyznaczono trzy kościoły „stacyjne”: sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, w Głuchołazach i Racławicach Śląskich (oba parafialne). Stamtąd wierni z pomocą wolontariuszy wyruszą do miejsc bezpośrednio na granicy, gdzie rozpocznie się modlitwa różańcowa.  Na stronie internetowej rozaniecdogranic.pl każdy może zapisać się i zgłosić swój udział w wybranym kościele „stacyjnym”.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”

W kościołach „stacyjnych”:
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.

Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski
14.00 Modlitwa różańcowa
15.30 Modlitwa na zakończenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here