Konkursy fotograficzne: Weź aparat w dłoń!

0

 

Zbiegła się czasie organizacja dwóch konkursów fotograficznych skierowanych między innymi do mieszkańców Prudnika i okolic. Warto wziąć w nich udział.

Region oczami młodych

To konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (do 19 lat) z regionu Prudnik – Bruntal. Organizatorzy określili następujące tematy prac konkursowych: 1) krajobraz i architektura, 2) ludzie (portret), 3) z życia (reportaż), 4) temat dowolny (zdjęcia telefonem komórkowym). Ważne – to warunek – aby prace były związane z regionami Prudnika i Bruntala.

Nagrody o łącznej wartości ponad 5000 zł i medale Czeskiej Federacji Sztuki Fotograficznej przyznane zostaną za zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc w danym temacie. Nagrodę za wyróżnioną pracę przyzna również stowarzyszenie Spobrufo.

Fotografie należy wysłać do 15 grudnia w formacie jpg i w jakości co najmniej 300 dpi (ok. 3MB) i długości przynajmniej 2480 px. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród zaplanowano w lutym 2018 r. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Bruntalskich Fotografów Spobrufo oraz Prudnicki Ośrodek Kultury.

Szczegółowe informacje na temat konkursu – również w języku polskim – znajdują się na stronie regionocimamladych.eu.

Prudnik mniej znany

Należy przedstawić miasto w sposób ciekawy i oryginalny, tak aby pokazać jego piękno – zachęca organizator konkursu, Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Fotografie w formie elektronicznej należy przesłać do 6 października na skrzynkę mailową: promocja@prudnik.pl lub na nośniku osobiście do siedziby APiRGP (ratusz – rynek). Jedna osoba może maksymalnie zgłosić dwa zdjęcia, a jeden plik w formacie jpg nie może przekraczać 20MB. Wraz ze zdjęciami należy dostarczyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową z oświadczeniami, które dostępne są na stronie www agencji. Tam też znajdują się szczegółowe informacje dotyczące konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here