Pielęgniarki i ratownicy z podwyżkami

0
(fot. Andrzej Dereń)

Podczas piątkowej (28 lipca) konferencji prasowej posłanka Katarzyna Czochara poinformowała o objęciu podwyżkami pielęgniarek i pielęgniarzy ratownictwa medycznego przy Prudnickim Centrum Medycznym. 30 osób otrzymało 400-złotowe podwyżki w tym roku i zapowiedź kolejnej, w identycznej wysokości, od początku przyszłego roku.

– Kiedy objęłam stanowisko prezesa we wrześniu ubiegłego roku zastałam sytuację, gdzie pielęgniarki systemu ratownictwa nie zostały objęte podwyżką zgodnie z rozporządzeniem (z 8 września 2015 r.). – mówi prezes PCM Wiesława Gajewska. – Pielęgniarki pracujące w ratownictwie medycznym zostały zrównane z ratownikami medycznymi, niemniej jednak jako podwykonawcy nie otrzymywali pieniędzy zgodnie z rozporządzeniem, gdzie powiedziane jest, że podwykonawcy się nie należy.

Skąd to wynikało? Ratownictwo medyczne przy Prudnickim Centrum Medycznym jest częścią ZOZ-u w Nysie, stąd PCM nie ma podpisanej umowy na świadczenie ratownictwa z NFZ, a prudnicka spółka wykonuje je jako podwykonawca. (…)

Ciąg dalszy artykułu opublikowany zostanie w „Tygodniku Prudnickim” z 2 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here