Na drogę Trzebina – Skrzypiec i strefę inwestycyjną

0
(fot. Damian Wicher)

Powiat prudnicki chce pozyskać kilka milionów złotych na remont drogi z Trzebiny do Skrzypca. Z tego samego projektu gmina Prudnik będzie uzbrajać kolejną część strefy inwestycyjnej przy ul. Przemysłowej.

Możliwość starania się o środki na remont drogi Trzebina – Skrzypiec wymusiła konieczność zorganizowania nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu 26 lipca, podczas której radni przegłosowali uchwałę „w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie powiatu prudnickiego do partnerstwa w celu realizacji wspólnego projektu pn. >Poprawa płynności ruchu w subregionie południowym poprzez budowę i przebudowę kluczowych dróg prowadzących do stref inwestycyjnych i granicy państwa<„. Wnioski można było składać do 31 lipca.

– Będziemy starali się zrobić drogę Trzebina – Skrzypiec, która po zmianie numeracji jest teraz drogą łączą się z granicą, tej samej relacji co wcześniej droga Prudnik – Krzyżkowice. To jest 5800 metrów drogi – mówi starosta Radosław Roszkowski. – W ramach zadania za 9,5 mln zł milionów złotych (…)

Ciąg dalszy artykułu w „Tygodniku Prudnickim” z 2 sierpnia 2017 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here