Obwodnica Prudnika w planach, a gdzie Głogówek?

0
(fot. Andrzej Dereń)

Podczas spotkania (20 lipca) w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie m.in. z udziałem posłanki Katarzyny Czochary (PiS), wojewody opolskiego Adrian Czubaka i starosty brzeskiego Macieja Stefańskiego rozmawiano na temat planów inwestycyjnych GDDKiA w województwie opolskim.

– Prowadzimy dalsze rozmowy na temat wykonania kompletnej dokumentacji projektowej kolejnych inwestycji na Opolszczyźnie – komentuje Adrian Czubak, wojewoda opolski. – Mowa o planach budowy obwodnic Strzelec Opolskich, Prudnika i Brzegu oraz o budowie dodatkowego zjazdu z opolskiego odcinka autostrady A4 w stronę Opola (i Prudnika – przyp. red.). Rozmowy idą w dobrym kierunku.

Decydenci nie precyzują jednak terminu realizacji tych inwestycji, skupiając się na razie na uzyskaniu zapewnień o budowie w pierwszej kolejności pięciu obwodnic: Niemodlina, Olesna, Kędzierzyna-Koźla, Praszki i Myśliny oraz dokończenia obwodnicy Nysy. Pieniądze na ich realizację pochodzić będą z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) i one powstaną w pierwszej kolejności. Tak więc na powstanie wschodniej obwodnicy Prudnika przyjdzie poczekać co najmniej kilka lat. Niestety w rozmowach nic nie wspomina się o obwodnicy Głogówka, niezbędnej dla tego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here