Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego”już od środy (5 lipca) do kupienia!

0

W ubiegłym tygodniu oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu opublikował listę lecznic zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali.

– Porozumienie podpisane. W Nysie doszło do podpisania porozumienia dotyczącego realizacji projektu „Zintegrowany transport subregionu południowego – etap I”, w ramach którego m.in. zmodernizowana zostanie ulica Kolejowa w Prudniku.

– Nowa cena „Tygodnika Prudnickiego”. Po sześciu latach od ostatniej podwyżki ceny gazety, od lipca „TP” kosztował będzie 2.50 zł. To 30 groszy podwyżki.

– Burmistrz Białej bez absolutorium. Podczas sesji Rady Miejskiej w Białej 29 czerwca burmistrz Edward Plicko nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2016 roku. Przepisy nie przewidują z tego tytułu żadnych sankcji.

– Absolutorium dla burmistrza Prudnika. Tymczasem burmistrz Franciszek Fejdych spokojnie oczekiwał wyników głosowania. Przy 18. głosach za i dwóch przeciw burmistrz otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2016 rok.

– Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło przygotowania do przyszłorocznych wyborów. Zapowiedzią tego była konferencja prasowa, która odbyła się w Prudniku. Dariusz Kolbek informował na niej o najbliższych planach swojego ugrupowania.

– Burza wokół słów posła. Jerzy Czerwiński, prudnicki senator PiS, ostro skrytykował najnowszy pomysł wspólnoty europejskiej. Jego emocjonalne wystąpienie w wyższej izbie parlamentu obiegło całą Polskę.

– Gratulacje dla Reginy Sieradzkiej. W dniach 30 czerwca – 2 lipca odbyły się I Prudnickie Senioralia. Podczas uroczystego podsumowania spotkań seniorów wręczona została Wieża Woka dla Człowieka 2016 roku.

– Palił się las. Sześć zastępów straży walczyło z pożarem, jaki wybuchł w poprzedni wtorek na terenie leśnym w Rudziczce.

– Zgubiła go prędkość. Kolejny wypadek drogowy na ziemi prudnickiej. Tym razem na łuku drogi w Łące Prudnickiej. Na szczęście obyło się bez ofiar.

– Ratowanie wspomnień. Jak ważne jest przechowywanie pamiątek rodzinnych, dokumentów, zapisywaniu wspomnień.

– Biała. Święty Walenty zastąpi komunistycznego generała Świerczewskiego. Jako patron ulicy.

– Racławice Śląskie. O tym, czy można remontować domy we wsi zdecyduje konserwator zabytków. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym nie dawno, są zbulwersowani.

– Młodzi pianiści. W tegorocznym XI Międzynarodowym Festiwalu Młodych Pianistów, laureatką została Alicja Kojder, córka prudniczanki – Anny Korzeniewskiej Kojder (z d. Miksik).

– Marsz dla życia i rodziny. Pod hasłem „Czas na rodzinę” w Prudniku 25 czerwca marsz przeszedł ulicami Prudnika. To już trzeci raz w naszym mieście.

– Koszykówka. Sześciu zawodników z kontraktami w Pogoni. Znamy nowe nazwiska w składzie zespołu.

– Piłka nożna. Spadek Pogoni w kompromitującym stylu, czyli sprzęt i spikerka zamiast drużyny. Trudno zrozumieć, jak w tak krótkim czasie czołowy zespół najwyższej ligi wojewódzkiej tak bardzo obniżył swoją sportową wartości i w tak kompromitującym stylu pożegnał się z IV ligą.

– Cross. Uczta w tumanach kurzu, czyli w Skrzypcu rozegrano V rundę Pucharu Śląska i Opolszczyzny w Cross Country.

– Seniorzy potrafią się wspaniale bawić. Za nami Pierwsze Prudnickie Senioralia 2017. Przez trzy dni prudniccy seniorzy przejęli władzę w Prudniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here